RT2 Hitparade 2009

Duke vazhduar praktiken 6 vjecare, edhe kete vit , Radio Tirana 2 do te rendise edhe kete fundviti kenget me te kerkuara nga degjuesit e emisionit me preferenca muzikore "Dj 4 U" , por edhe preferencat e Dj-ve te RT2 neper listat muzikore dhe ne emisionet e ndryshme te RT2 gjate gjithe vitit

Kjo eshte lista e 50 kengeve me te transmetuara ne Radio Tirana 2 gjate vitit 2009
Ne transmetim ne daten 1 Janar ora 10'00 - 14'00
dhe me date 2 Janar ora 18'00 - 22'00

1. LILY ALEN NOT FAIR

2. LADY GAGA POKER FACE

3. BLACK EYED PEACE BOOM BOOM PAW

4. PET SHOP BOYS LOVE ETC

5. BEYONCE SWEET DREAMS

6. DUB PISTOLS BACK TO DAYLIGHT

7. CHRIS CORNELL PART OF ME

8. MUSE UPRISING

9. KINGS OF LEON USE SOMEBODY

10. DAVID GUETA & KELLY ROLAND WHEN LOVE TAKES OVER

11. JAMES MORRISON & NELLY FURTADO BROKEN STRINGS

12. BLACK EYED PEACE I GOTTA FEELING

13. PUSSYCAT DOLLS JAI HO

14. EMPIRE STATE OF MIND WALKING ON A DREAM

15. MADONNA CELEBRATION

16. U2 MAGNIFICIENT

17. CALVIN HARRIS IM NOT ALONE

18. ALL AMERICAN REJECTS GIVES YOU HELL

19. PEARL JAM THE FIXER

20. BURN I PARI I JETES SIME

21. J.TIMBERLAKE & T.I DEAD & GONE

22. LA ROUX IN FOR THE KILL

23. SOULJA BOY KISS ME THRTU THE PHONE

24. MGMT KIDS

25. JAY Z. & RIHANNA RUN THIS TOWN

26. BEYONCE HALO

27. ROBBIE WILLIAMS BODIES

28. JAY Z. & ALICIA KEYS EMPIRE STATE OF MIND

29. PITBULL I KNOW YOU WANT ME

30. DAVID DEE-JAY SEXY THING

31. JAMIE FOX BLAME IT ON THE ALCOOL

32. ERA RUSI IKEN DHE VJEN

33. GIUSY FERRERI STAI FERMO LI

34. HADISE DUM TEK TEK

35. ARISA SINCERITA

36. SIMPLE MINDS ROCKETS

37. AGNES CARLSON RELEASE ME

38. ENRICO RUGGERI & ELSA LILA FLUTURIMI I FUNDIT

39. GARY GO WONDERFUL

40. DAVID GUETA & AKON SEXY CHIC

41. RIHANNA TE AMO

42. LAURA PAUSINI & JAMES BLUNT PRIMAVERA IN ANTICIPO

43. THE KILLERS THE WORLD WE LIVE IN

44. AKON BEAUTIFUL

45. ALISHA DIXON THE BOY DOES NOTHING

46. THE FRAY YOU FOUND ME

47. MICHAEL JACKSON THIS IS IT

48. BRUCE SPRINGSTEEN OUTLAW PETE

49. A-HA FOOT OF THE MOUNTAIN

50. GUNS N ROSES BETTER


3 komente:

edlira tha...

kam degjuar nje kenge qe jepet gjate programit te muzikes rrock, refrenin e ka "she came to take me away", a mund te me ndihmoni ne lidhje me emrin e kengetarit/grupit qe e kendon si dhe titullin e kenges,ju lutem(nqs keni mundesi)? :)

Anonim tha...

futja vrapiiiiiiitttt

Anonim tha...

haha sh sh sh gallat! sens i papare humori!!!!!!!!

STROMAE - ALORS ON DANSE

STROMAE - ALORS ON DANSE