Programi i Vitit te Ri ne RT2 "Vitrina 2010"

Ashtu si cdo fundviti edhe kete rradhe, Rt2 ka pregatitir nje program te vecante me rastin e festes se Vitit te Ri. me poshte jane shenuar disa nga pjeset kryesore te ketij programi 24 oresh qe stafi i Rt2 ka pregatitur per degjuesit e tij.

Albumi me i mire i vitit "I am Sasha Fierce" Beyonce - pregatitur nga Ada
Date 1 Janar ora 17'00
Evenimenti i vitit "This is it" Dedikuar Michael Jackson - pregatitur nga Ada
Date 2 janar ora 13'00
Festivali 48 RTSH - intervista me te gjithe kengetaret pjesmarres - pregatitur nga Sava
Date 1 Janar ora 18'00
Gjithcka Shqip 2009 - evenimentet muzikore shqipetare gjate vitit - pregatitur nga Sava
Date 2 Janar ora 12'00
"Dj 4 U" Gezuar 2010 - urimet e fundvitit direkt ne emisionin e preferencave tuaja muzikore - prezantuar nga Drida me date 31 dhe 1 dhe nga Klodi me date 2 janar ne oren 14'00.
"Vitrina 2010" te gjitha evenimentet kulturore , artistike, kinematografike, muzikore te vitit 2010 nga bota e show Bizz-it - pregatitur nga Amela
Date 1 janar ora 21'00 dhe me 2 janar ora 10'00
Pervec ketyre do te kete edhe shume rubrika te tjera e mbi te gjitha muzike e zgjedhur si Italian Hits, Us No Ones, Uk No ever etc.
Radio Tirana 2 ju Uron Gezuar 2010

1 koment:

Anonim tha...

Gezuar Radio Tirana2. Te mrekullueshem si gjithmone.

STROMAE - ALORS ON DANSE

STROMAE - ALORS ON DANSE